home
o autorovi
dila
provedeni
ukazky
cd a dvd
galerie
kontakt
kontakt
english
 
  Podrobnosti o díle:
   
  Jean - Gaspard Páleníček: MALÁ SYMFONIE
   
 

Původní verze tohoto díla má podobu klavírní sonáty, jejíž jednotlivé věty s názvy „Sonáta“, „Nocturno“ a „Toccata“ byly původně jednotlivými skladbami mladičkého Páleníčka, který v letech 1993 – 1996, tedy v době vzniku těchto děl konzultoval své skladatelské prvotiny s Milošem Bokem, který byl těmito skladbami nadšen a později instrumentoval část Nocturno, které bylo v roce 2001 s úspěchem provedeno Františkem Štěrbákem. Bok počítal i s instrumentací dalších vět, k čemuž se dostal v dubnu r. 2010.
Páleníčkova Malá symfonie je živé, energické a elánem sršící dílo, ve kterém jsou vynikající harmonické a rytmické nápady zpracované s pozoruhodnou jistotou a s výrazným smyslem pro formální stavbu. Bokova lapidární instrumentace tyto aspekty podtrhuje. Celou Páleníčkovu Malou symfonii Bok natočil v Mostě v roce 2011. Veřejně skladba zazněla poprvé na karlovarském Jazzfestu v roce 2010.

Obsazení: 3 flétny, hoboj, anglický roh, 2 klarinety, 2 fagoty, kontrafagot ad. libit., 4 lesní rohy, 3 trubky, 3 pozouny, tuba, tympány, baterie, varhany ad. libit., smyčce

 

Durata cca 18 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

copyright: Miloš Bok, všechna práva vyhrazena
webmaster: Petr Postl
design © 2008 Přemysl Havlík